Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z naszą Polityką prywatności.
Radziejów, Polska
Pon.-Pt.: 8:00 - 17:00

Dejonizatory pasywne - budżetowe usuwanie ładunków elektrostatycznych

Zarówno plecionka antystatyczna bedąca eliminatorem statyczności elektrycznej, jak i szczotka antystatyczna są metodami usuwania elektryczności statycznej typu „samorozładowania”. Wystarczy uziemić plecionkę w bliskiej odległości od naładowanego elektrostatycznie podłoża. Następnie materiał podłoża o potencjale elektrycznym jest rozładowywany do ziemi, a elektryczność statyczna na powierzchni zostaje zneutralizowana.
Typ samorozładowania wymaga „różnicy potencjałów” między naładowanym materiałem bazowym a plecionką czy szczotką do eliminacji statycznej. Im mniejsza różnica potencjałów, tym mniejsze wyładowanie. Ponadto, wraz ze wzrostem odległości od materiału podstawowego, rozładowanie staje się trudne, dlatego konieczne jest zainstalowanie go jak najbliżej.

Zasada eliminacji statycznej jest taka sama zarówno dla plecionek do eliminacji statycznej, jak i szczotek do eliminacji statycznej, ale plecionki są elastyczne i można je zwijać. Podczas instalacji mocno napnij. Jeśli zwisa, zostanie wciągnięta w działający produkt i zostanie w niego złapana. Jeśli produkt ma twardy kształt ramy, ryzyko zaczepienia o produkt jest niskie, ale szczotkę eliminatora ładunków elektrostatycznych należy zainstalować jak najbliżej materiału podłoża i bez kontaktu.

O firmie

Dostarczamy urządzenia do eliminacji ładunków elektrostatycznych od 2004r. Bardzo szeroki wachlarz produktów: od rozwiązań budżetowych do najbardziej zaawansowanych. Jakość gwarantowana.

88-200 Radziejów, Chopina 13,

+48 795 223 977

kontakt@jonizator-dejonizator.pl