Korzystając z tej witryny, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z naszą Polityką prywatności.
Radziejów, Polska
Pon.-Pt.: 8:00 - 17:00

Defekty druku - przeciwdziałanie


O drukowaniu do zastosowań przemysłowych

Druk to technologia rysowania na obiekcie wzorów, liter, cyfr, znaków logo, kodów kreskowych itp.
Maszyna drukarska to ogólne określenie sprzętu, który umożliwia przyleganie atramentu do przedmiotu. Maszyny drukarskie można ogólnie podzielić na druk płytowy i druk bezpłytowy. Maszyny do druku platerowanego obejmują maszyny do druku wklęsłego, maszyny do druku fleksograficznego, maszyny do sitodruku, maszyny do tampodruku i maszyny do druku offsetowego. Druk bezpłytowy obejmuje drukarki atramentowe, drukarki laserowe i kopiarki, które przenoszą toner na papier za pomocą naładowanego bębna światłoczułego. Druk bezpłytowy jest zbiorczo nazywany drukiem cyfrowym.

Druk cyfrowy doskonale nadaje się do druku niskonakładowego i wysokowymiarowego, ponieważ nie wymaga przygotowania płyt. Druk galwaniczny nadaje się do masowej produkcji jako maszyna dedykowana, a każda z nich ma zalety i wady.

Umieszczając atrament na drukowanym przedmiocie, używaj atramentów pigmentowych i barwnikowych, a także przyjaznych dla środowiska atramentów na bazie wody. W przypadku drukarki laserowej rysuje na przedmiocie bez użycia atramentu. Oprócz technologii bezpośredniego grawerowania laserem istnieje również technologia przenoszenia nośnika zawierającego składnik pigmentowy na przedmiot za pomocą lasera i nadruku.

Proces rysowania wzoru na drukowanym przedmiocie nazywany jest procesem drukowania. Jeśli wzór lub nadruk nie spełnia norm w procesie drukowania, wydruk będzie wadliwy. Awaria drukowania, oprócz stać się przyczyną reklamacji w miejscu docelowym, przez wydłużenie czasu przestoju linii produkcyjnej, która zmniejsza wydajność, ponieważ przyczyną zmniejszenia wydajności, stają się niezbędne środki w celu zmniejszenia wskaźnika niepowodzeń.

Maszyny do wklęsłodruku są używane głównie w zakładach produkujących i przetwarzających folię żywiczną. Fabrycznie tworzony jest proces drukowania, aby odwijać folię nawiniętą na rolkę i drukować ją na folii działającej w procesie roll-to-roll. Miedziana płytka ma kształt walca, a farba jest przenoszona ze zbiornika farby do cylindra, nadmiar farby jest usuwany nożem raklowym, a farba jest przenoszona na folię do rysowania. Wybuchowe rozpuszczalniki organiczne, takie jak toluen, mogły wyparować wokół prasy drukarskiej, więc lokalny układ wydechowy może być zainstalowany wokół prasy drukarskiej w środowisku przeciwwybuchowym. Wady druku obejmują rozpryski atramentu spowodowane smugami raklowymi i elektrycznością statyczną na folii oraz wady druku spowodowane drukowaniem na powierzchni folii, do której przywarł kurz i brud.

Mówi się, że druk fleksograficzny jest bardziej popularny w Europie niż w Japonii. Wydaje się, że wynika to z zapotrzebowania na druk bezrozpuszczalnikowy za pomocą atramentów wodnych i atramentów UV w Europie, gdzie przepisy dotyczące ochrony środowiska są surowe, jako środek przeciwdziałania LZO. Wraz z poprawą jakości druku fleksograficznego wydaje się, że technologia druku fleksograficznego upowszechnia się na rynku japońskim, gdzie jakość druku ma duże znaczenie. Istnieje kilka metod druku fleksograficznego, ale zasadniczo farba jest przenoszona na miedzianą płytę w kształcie rolki za pomocą rolek rastrowych i drukowana na obiekcie. Delikatne komórki są wygrawerowane na powierzchni aniloksowej rolki. Regularna konserwacja rolek rastrowych jest ważna dla kontroli jakości druku. W przypadku zaniedbania konserwacji rolki rastrowej, atrament może zostać zatkany w szczelinach między komórkami, powodując defekty drukowania. czyszczącego, laserowego urządzenia czyszczącego, odpylacza CO2 do śniegu Zanieczyszczenia wyrzucane aniloksem są usuwane i zarządzane za pomocą dwudźwiękowego urządzenia itp.

Drukarki atramentowe są wykorzystywane jako popularne maszyny drukarskie w zakładach produkujących przewody elektryczne. Nazwa firmy, znak logo i długość (znacznik długości) są drukowane na powierzchni drutu pokrytego żywicą na linii wytłaczania. Możesz ustawić zawartość wydruku na panelu operacyjnym drukarki i łatwo przełączać znaki, dzięki czemu możesz elastycznie zmieniać rodzaj drutu, ale jest pewien aspekt, że sposób użycia wielokolorowego tuszu na jednej drukarce jest nieelastyczny.. Materiał powłoki zależy od zastosowania i rodzaju drutu elektrycznego, takiego jak PVC, PP, ETFE i tworzywa konstrukcyjne. Jeśli materiał powłoki jest słabe przyleganie do farby urządzenia do obróbki powierzchni ( przedniej części drukarki atramentowej koronowego urządzenia do aktywacji , urządzenie do obróbki plazmowej , urządzenia do leczenia ramki , zainstalowania ), w . Wartość na powierzchni żywicy poddanej wyładowaniu koronowemu grup funkcyjnych energii powierzchniowej poprawia się poprzez tworzenie . Innymi słowy, powierzchnia poprawiła zwilżalność i przyczepność tuszu, a przyczepność tuszu jest poprawiona przez nałożenie tuszu za pomocą drukarki natychmiast po. Zapobiega to defektom drukowania, takim jak brakujące znaki i przecieranie znaków.

Sitodruk to technologia druku, w której farba jest przyklejana poprzez operowanie raklem od góry płyty sitowej. Służy do drukowania różnych artykułów codziennego użytku i produktów przemysłowych, takich jak butelki kosmetyczne, części maszyn pachinko, panele dotykowe, elementy odlewane z żywicy i wyroby szklane. Podczas drukowania generowana jest elektryczność statyczna, gdy rakiel porusza się po siatce sita, a elektryczność statyczna jest generowana przez ładunek odrywający się, gdy siatka styka się i odkleja od zadrukowanego materiału. Elektryczność statyczna odpycha atrament i powoduje powstawanie porów, a odpychany atrament zatyka siatkę i powoduje wady druku. Ponadto, jeśli ciała obce przylgną do ekranu, mogą wystąpić wady druku spowodowane zapychaniem się siatki. W zależności od wielkości oczka i wielkości ciał obcych może wystąpić zapychanie, co prowadzi do pogorszenia jakości druku. Ponadto elektryczność statyczna na drukowanym przedmiocie może również powodować defekty. Drukowany materiał przyciąga kurz i drobne cząstki unoszące się na skutek elektryczności statycznej, a ekran jest dociskany do powierzchni drukowanego materiału, co może wpływać na wygląd druku.

W miejscu procesu drukowania podejmowane są działania związane z zarządzaniem sprzętem i kontrolą jakości, aby zapobiec wadom drukowania.

Related Articles

O firmie

Dostarczamy urządzenia do eliminacji ładunków elektrostatycznych od 2004r. Bardzo szeroki wachlarz produktów: od rozwiązań budżetowych do najbardziej zaawansowanych. Jakość gwarantowana.

88-200 Radziejów, Chopina 13,

+48 795 223 977

kontakt@jonizator-dejonizator.pl